TeamWorks
 

 

Five Star Sports Rehab & Physical Therapy
  • Home
  • Weekly schedule

Sunday, December 17, 2017

Flag Football: U10 / Boys Div:Open
Time
Field
Home Team
Away Team
2:30 PM
Turf 3
Sudbury Blue
AFC East
3:00 PM
Turf 3
Sudbury Red
Playoffs - Winner 2/3

 

Soccer: High School / Coed Div:Open
Time
Field
Home Team
Away Team
7:55 PM
Turf 3
Maynard Tigers
FC VARD
8:50 PM
Turf 3
Littleton Tigers
Harvard United
9:45 PM
Turf 3
Naturday Nights
Jack's Team

 

Soccer: High School Girls / Girls Div:Open
Time
Field
Home Team
Away Team
9:45 AM
Turf 3
LHS
Littleton
10:40 AM
Turf 3
LHS
AB Wild Animals
11:35 AM
Turf 3
New England Rush
CC Crush

 

Soccer: Open / Coed Div:A
Time
Field
Home Team
Away Team
8:00 PM
Turf 1
Party
Chivas Jr
8:30 PM
Turf 1
The Brew Crew
Plan B
9:00 PM
Turf 1
Punctual Pals
Playoffs - 4/5
9:30 PM
Turf 1
Chowdah Snakes
Playoffs - 3/6
10:00 PM
Turf 1
Finals
Finals

 

Soccer: Open / Coed Div:B
Time
Field
Home Team
Away Team
8:00 PM
Turf 2
Chronic Fatigue
TW Yellow
8:30 PM
Turf 2
MCC Coed
The Green Machine
9:00 PM
Turf 2
FC Ajax
La Vinotinto
9:30 PM
Turf 2
Shockers
Playoffs - 4/5
10:00 PM
Turf 2
Playoffs - 2/7
Playoffs - 3/6
10:30 PM
Turf 2
Finals
Finals

 

Soccer: U14 / Girls Div:D2
Time
Field
Home Team
Away Team
12:30 PM
Turf 3
Westford Warriors
Littleton Tigers
1:25 PM
Turf 3
Natick Hawks
Wayland Raiders

 

Soccer: U14 / Girls Div:D3
Time
Field
Home Team
Away Team
7:00 PM
Turf 1
Wayland
AB
7:00 PM
Turf 2
Arlington Thunder Strikers
Devilish Knights
7:00 PM
Turf 3
Natick Nemesis
Arlington Waves

 

Soccer: U6 / Coed Div:Open
Time
Field
Home Team
Away Team
11:00 AM
Turf 4
Blue Sharks
Littleton Tigers 2
12:00 PM
Turf 4
Sudbury Sharks
Littleton Tigers
1:00 PM
Turf 4
Sudbury
Red Rangers

 

Monday, December 18, 2017

Soccer: O50 / Women Div:Rec
Time
Field
Home Team
Away Team
7:30 PM
Turf 3
White Team
Purple Team
8:25 PM
Turf 3
Blue Team
Orange Team
9:20 PM
Turf 3
Black Team
Orange Team
9:30 PM
Turf 2
Pink Team
Yellow Team

 

Soccer: Open / Coed Div:Open East
Time
Field
Home Team
Away Team
8:00 PM
Turf 2
Here For The Pizza
Real Muchachos
8:30 PM
Turf 2
Mapleton
TW Blue
9:00 PM
Turf 2
Fetty Wasp
Finals - 4/5
9:30 PM
Turf 1
DC Smithwicks
Playoffs - 3/6
10:00 PM
Turf 1
Finals
Finals

 

Soccer: Open / Coed Div:Open West
Time
Field
Home Team
Away Team
7:00 PM
Turf 1
Stelling's Team
ADHD FC
7:00 PM
Turf 2
Skinny Fat
MX Soccer
7:30 PM
Turf 1
Wahooligans
Deer In Headlights
7:30 PM
Turf 2
Crazy 8's
GB Royals
8:00 PM
Turf 1
Playoffs - 1/8
Playoffs - 5/4
8:30 PM
Turf 1
Playoffs - 2/7
Playoffs - 3/6
9:00 PM
Turf 1
Finals
Finals

 

Soccer: U12 / Boys Div:Open
Time
Field
Home Team
Away Team
4:45 PM
Turf 3
Westford Ghosts
Bandits
5:40 PM
Turf 3
Wayland
Concord United
6:00 PM
Turf 1
Sharks
FC Stars
6:35 PM
Turf 3
AB Galaxy
Revolution

 

Tuesday, December 19, 2017

Field Hockey: Open / Women Div:Rec
Time
Field
Home Team
Away Team
7:00 PM
Turf 3
Flying Monkeys
The Hawks
7:55 PM
Turf 3
Orange Tigers
Red Devils
8:50 PM
Turf 3
Second Halfers
Green Machine
9:45 PM
Turf 3
The Misfits
Team Sunshine

 

Soccer: O40 / Men Div:A
Time
Field
Home Team
Away Team
7:55 PM
Turf 2
Concord United
Kendall Wanderers
8:30 PM
Turf 1
Sudbury United
Not Dead
9:25 PM
Turf 1
Sudbury United
Los Nenes MLSL
10:20 PM
Turf 1
Wahoo
Lexington Eagles

 

Soccer: O40 / Men Div:B
Time
Field
Home Team
Away Team
7:00 PM
Turf 2
FC Isabella
Magic
8:50 PM
Turf 2
FCZ
Wahooligans
9:45 PM
Turf 2
Littleton
FC Fall Line

 

Wednesday, December 20, 2017

Soccer: O30 / Men Div:A
Time
Field
Home Team
Away Team
7:30 PM
Turf 1
Playoffs
Playoffs
8:00 PM
Turf 1
Playoffs
Playoffs
8:30 PM
Turf 1
Playoffs
Playoffs
9:00 PM
Turf 1
Playoffs
Playoffs
9:30 PM
Turf 1
Playoffs
Playoffs
10:00 PM
Turf 1
Playoffs
Playoffs
10:30 PM
Turf 1
Finals
Finals

 

Soccer: O30 / Men Div:B
Time
Field
Home Team
Away Team
7:00 PM
Turf 1
Playoffs
Playoffs
7:00 PM
Turf 2
Playoffs
Playoffs
7:30 PM
Turf 2
Playoffs
Playoffs
8:00 PM
Turf 2
Playoffs
Playoffs
8:30 PM
Turf 2
Playoffs
Playoffs
9:00 PM
Turf 2
Playoffs
Playoffs
9:30 PM
Turf 2
Playoffs
Playoffs
10:00 PM
Turf 2
Playoffs
Playoffs
10:30 PM
Turf 2
Finals
Finals

 

Soccer: U8 / Boys Div:Open Blue
Time
Field
Home Team
Away Team
6:00 PM
Turf 3
AB United
CC Twisters
6:05 PM
Turf 1
Fireballs
Concord Wildcats

 

Soccer: U8 / Boys Div:Open Red
Time
Field
Home Team
Away Team
4:15 PM
Turf 1
CC United
Concord United White
5:10 PM
Turf 1
Green Machine
Concord United Maroon

 

Thursday, December 21, 2017

Flag Football: U14 / Boys Div:Open
Time
Field
Home Team
Away Team
5:00 PM
Turf 1
AFC South
NFC North
6:00 PM
Turf 1
Patriots
Acton Kings

 

Soccer: O35 / Women Div:Open
Time
Field
Home Team
Away Team
8:00 PM
Turf 3
Lexpressas
RBF FC
8:55 PM
Turf 3
Still Kicking
Banshees
9:50 PM
Turf 3
Bullets
Busted Wagons

 

Friday, December 22, 2017

Soccer: High School Girls / Girls Div:Open
Time
Field
Home Team
Away Team
9:30 PM
Turf 3
New England Rush
AB Wild Animals
10:25 PM
Turf 3
Littleton
CC Crush
11:20 PM
Turf 3
LHS
CC Crush

 

Soccer: U10 / Boys Div:Open Blue
Time
Field
Home Team
Away Team
4:00 PM
Turf 3
Sudbury Revolution
FC Stars
4:55 PM
Turf 3
Red Sharks
Leominster Blue Lightning
5:50 PM
Turf 3
Taco Cats
Horned Owls

 

Soccer: U10 / Boys Div:Open Green
Time
Field
Home Team
Away Team
4:00 PM
Turf 1
CC Strikers
Lightning Cats
4:55 PM
Turf 1
CC Dragons
AB Thunder/Lightning
5:50 PM
Turf 1
Littleton Tigers
Thoreau Thunder
6:45 PM
Turf 1
Tigers
Blue Devils

 

Soccer: U10 / Boys Div:Open Red
Time
Field
Home Team
Away Team
4:00 PM
Turf 2
Harvard
Littleton Soccer
4:55 PM
Turf 2
Eagles
FC Savage
5:50 PM
Turf 2
Arlington Titans
Sudbury United
6:45 PM
Turf 2
Concord Crusaders
AB Tornadoes

 

Soccer: U14 / Boys Div:D2 Blue
Time
Field
Home Team
Away Team
6:45 PM
Turf 3
Leominster
NV Wolves
7:40 PM
Turf 3
Flyers
Thunderdogs

 

Soccer: U14 / Boys Div:D2 Red
Time
Field
Home Team
Away Team
8:35 PM
Turf 3
Westford Ghosts
FC Stars
9:30 PM
Turf 1
AB United Blue
Harvard Crushers
9:30 PM
Turf 2
Elementals
Team Dan
10:25 PM
Turf 1
Concord United
AB 8th Grade
10:25 PM
Turf 2
Arlington Eagles
FC Fury

 

Soccer: U16 / Boys Div:D2
Time
Field
Home Team
Away Team
7:40 PM
Turf 1
Vikings
Fenn Flames
7:40 PM
Turf 2
The Nerd Herd
Leominster FC
8:35 PM
Turf 1
Lunenburg Knights
The Light
8:35 PM
Turf 2
Lowell Flash
Maynard

 

Saturday, December 16, 2017

Soccer: High School / Coed Div:Open
Time
Field
Home Team
Away Team
10:25 PM
Turf 3
The Sloppy Joe's
Panthers FC

 

Soccer: U10 / Boys Div:Open East
Time
Field
Home Team
Away Team
1:50 PM
Turf 1
Lowell Flash U10
Sudbury Stingers
3:40 PM
Turf 1
Blazers
Sudbury Hawks

 

Soccer: U10 / Girls Div:Open Blue
Time
Field
Home Team
Away Team
7:55 AM
Turf 2
Concord Thunderbolts
Stars and Stripes
2:45 PM
Turf 1
AB Spirit
Sudbury
3:00 PM
Turf 2
AB Lightning Bolts
Littleton Tigers A
3:55 PM
Turf 2
Certified Connections
Arlington Astroids

 

Soccer: U10 / Girls Div:Open Green
Time
Field
Home Team
Away Team
8:50 AM
Turf 2
Littleton Tigers
AB Hotshots
12:00 PM
Turf 1
Hudson Vipers
Concord Fireworks
12:55 PM
Turf 1
Maynard Lady Tigers
Concord Fireworks

 

Soccer: U10 / Girls Div:Open Red
Time
Field
Home Team
Away Team
9:45 AM
Turf 2
Lunenburg Lady Blue Knights
Townies
10:40 AM
Turf 2
Concord Lightning
AB Fire
11:00 AM
Turf 3
Tigers
Littleton Lightning

 

Soccer: U12 / Boys Div:Open Blue
Time
Field
Home Team
Away Team
4:35 PM
Turf 1
Sudbury Stingers
Arlington Madness
5:30 PM
Turf 1
AB Cosmos
FC Stars East
6:25 PM
Turf 1
CC Bombers
Warriors

 

Soccer: U12 / Boys Div:Open Red
Time
Field
Home Team
Away Team
2:00 PM
Turf 3
Willard Thunder
Billerica United
4:00 PM
Turf 3
Concord Flash
Bedford United
4:50 PM
Turf 2
Leominster Leprechauns
Lunenburg Lions
4:55 PM
Turf 3
Littleton Tigers
Boxborough Comets
6:45 PM
Turf 3
Mauraders
Littleton United

 

Soccer: U12 / Girls Div:Open Blue
Time
Field
Home Team
Away Team
11:55 AM
Turf 3
Concord Shooting Stars
FC Tigers
6:40 PM
Turf 2
Maynard
Blue Devils
7:35 PM
Turf 2
Maynard
Warriors

 

Soccer: U12 / Girls Div:Open Red
Time
Field
Home Team
Away Team
5:45 PM
Turf 2
Havard Lightening
CC Rays
5:50 PM
Turf 3
The Blue Wave
AB Fury
7:20 PM
Turf 1
Littleton Tigers - 5th grade
AB Storm
7:40 PM
Turf 3
Pride
Maynard Tigers
8:35 PM
Turf 3
Ayer Raid
Lady Knights

 

Soccer: U14 / Girls Div:D1
Time
Field
Home Team
Away Team
8:15 PM
Turf 1
Concord Stars
AB Lightning
8:30 PM
Turf 2
Leominster
FC Stars G 05
9:10 PM
Turf 1
Littleton 7th
Croc Nation
9:25 PM
Turf 2
Renegades
Maynard Tigers

 

Soccer: U14 / Girls Div:D2
Time
Field
Home Team
Away Team
9:30 PM
Turf 3
Lunenburg Knights
Concord Galaxy

 

Soccer: U19 / Boys Div:Open
Time
Field
Home Team
Away Team
10:05 PM
Turf 1
SAFTB
A-Wing Astronauts
10:20 PM
Turf 2
Weston Wildcats
Leyton Orient
11:00 PM
Turf 1
Team Montesa
Shawsheen Rams
11:15 PM
Turf 2
FC Ghoul
Concord Teamworks
11:20 PM
Turf 3
LS Elephants
AB Minutemen

 

Soccer: U8 / Boys Div:Open
Time
Field
Home Team
Away Team
7:00 AM
Turf 1
Littleton Strikers
Black Dragons
7:00 AM
Turf 2
Sudbury Spiders
Blazers
7:55 AM
Turf 1
Littleton Strikers
Burlington Maulers

 

Soccer: U8 / Girls Div:Open
Time
Field
Home Team
Away Team
7:00 AM
Turf 3
Golden Tigers
Wildcats
7:55 AM
Turf 3
Sudbury Storm
Harvard Kickers

 

30 GREAT ROAD ACTON, MA 01720 978.287.5533


© 2010 Teamworks Centers. All Rights Reserved | Site Map | Privacy Policy

  • Item exists in the shopping cart.
    Are you sure you want to logout?
    •  



TeamWorks